Strefa biznesu lokalnego

Zakładamy konto w banku

Zakładając w banku rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy powinniśmy rozeznać ofertę banków, gdyż ze względu na duża konkurencję na rynku usług bankowych oraz walkę o klienta, która toczy się na rynku finansowym, oferta poszczególnych banków może się bardzo różnić. W ofercie znajdziemy między innymi rachunek, za który comiesięcznie będziemy musieli regulować należność za jego prowadzenie zwaną prowizją, znajdziemy również konto, którego obsługa jest darmowa, natomiast płacić będziemy za poszczególne operacje wykonywane na tym rachunku.Galeria

liposukcja

Foto: pixabay.com

liposukcja

Foto: pixabay.com

Dodatkowo oprocentowanie takiego konta również w poszczególnych bankach wygląda inaczej. Są banki, które za środki pozostawione na rachunku gotowe są wypłacić jakieś niewielkie oprocentowanie, natomiast inne oferują rachunki nieoprocentowane. Zaletą posiadania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego jest na przykład łatwiejszy dostęp do uzyskania kredytu gotówkowego w banku, w którym mamy założone konto. Często bank podejmuje decyzję kredytową w oparciu o historię naszego rachunku, bez konieczności biegania po zakładzie pracy i załatwiania zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Warunkiem koniecznym w takiej sytuacji są oczywiście regularne wpływy wynagrodzenia na konto wnioskodawcy kredytowego. Często jednym, z zabezpieczeń takiego kredytu jest ubezpieczenie kredytobiorcy, dzięki czemu zyskujemy dodatkową ochronę ubezpieczeniową oferowaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe, zazwyczaj na dość korzystnych warunkach. Ponadto do takiego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego możemy uzyskać dostęp przez Internet, dzięki czemu oszczędzamy swój czas, a często również pieniądze, gdyż za operacje bankowe, które wykonamy sami bank zazwyczaj pobiera niższe opłaty albo też nie pobiera ich wcale. Zakładając w banku rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy powinniśmy rozeznać ofertę banków, gdyż ze względu na duża konkurencję na rynku usług bankowych oraz walkę o klienta, która toczy się na rynku finansowym, oferta poszczególnych banków może się bardzo różnić. W ofercie znajdziemy między innymi rachunek, za który comiesięcznie będziemy musieli regulować należność za jego prowadzenie zwaną prowizją, znajdziemy również konto, którego obsługa jest darmowa, natomiast płacić będziemy za poszczególne operacje wykonywane na tym rachunku. Dodatkowo oprocentowanie takiego konta również w poszczególnych bankach wygląda inaczej. Są banki, które za środki pozostawione na rachunku gotowe są wypłacić jakieś niewielkie oprocentowanie, natomiast inne oferują rachunki nieoprocentowane.

Zaletą posiadania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego jest…

Zaletą posiadania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego jest na przykład łatwiejszy dostęp do uzyskania kredytu gotówkowego w banku, w którym mamy założone konto. Często bank podejmuje decyzję kredytową w oparciu o historię naszego rachunku, bez konieczności biegania po zakładzie pracy i załatwiania zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Warunkiem koniecznym w takiej sytuacji są oczywiście regularne wpływy wynagrodzenia na konto wnioskodawcy kredytowego.

Często jednym, z zabezpieczeń takiego kredytu jest ubezpieczenie kredytobiorcy, dzięki czemu zyskujemy dodatkową ochronę ubezpieczeniową oferowaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe, zazwyczaj na dość korzystnych warunkach. Ponadto do takiego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego możemy uzyskać dostęp przez Internet, dzięki czemu oszczędzamy swój czas, a często również pieniądze, gdyż za operacje bankowe, które wykonamy sami bank zazwyczaj pobiera niższe opłaty albo też nie pobiera ich wcale.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>