Strefa biznesu lokalnego

Nowoczesne e-faktury

Elektronika króluje w świecie finansów już od dawna a specjalistyczne programy bankowe czy księgowe pozwalają na znaczne usprawnienie pracy nie tylko pod kątem wyliczania dużych kwot, ale również pod katem organizacji dokumentów. Nowoczesny system zarządzania fakturami nie tylko zaoszczędza czas pracownika, ale również nie pozwala na dokonanie ewentualnych pomyłek.Nowoczesne e-faktury – galeria

Wystawiona z udziałem specjalnego oprogramowania elektroniczna faktura posiada taki sam status prawny jak faktura tradycyjna. Różnice są w przypadku rozpatrywania faktur wystawianych przez małe przedsiębiorstwa, a tych z wielkich koncernów, często opiewających na ogromne kwoty. Przekazywanie tego typu dokumentów wymaga przede wszystkim doskonałych zabezpieczeń. Drugi element to wyrażenie pisemne zgody na przesyłanie i otrzymywanie tego rodzaju dokumentów.

Autentyczność faktury może być potwierdzona…

Autentyczność faktury może być potwierdzona bądź odpowiednio zweryfikowanym elektronicznym podpisem bądź poprzez wymianę danych elektronicznych. Faktura elektroniczna musi spełniać warunki przechowywania. Do tego celu służy specjalny system zarządzania fakturami, który umożliwia nie tylko odpowiednie wypełnienie i wygenerowanie dokumentu, ale także jego skatalogowanie i zabezpieczenie.

Wymagania te nie dotyczą jedynie dokumentów typu faktura proforma. Do prowadzenia takiego rejestru oraz zarządzania dokumentami służą specjalne programy, które można zakupić do księgowości za pośrednictwem Internetu.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>