Strefa biznesu lokalnego

Pomyślna przyszła emerytura

Emerytura. To słowo wiele osób, szczególnie młodych osób uznaje jako coś, co jest dla nich niezwykle odległe. Sprawy emerytalne raczej nie są dla nich interesujące, a przyszła emerytura raczej nie wzbudza w nich większego zainteresowania. Okazuje się, że takie myślenie może nie wyjść nam na dobre w przyszłości.Pomyślna przyszła emerytura – galeria

Systemy emerytalne zmieniają się i tak naprawdę nikt nie da nam teraz pewności, jak będzie taki system wyglądał za te trzydzieści lat. Jest to bardzo długi okres czasu i przez ten czas wszystko może się zmienić, niestety nie zawsze na lepsze, trzeba też zakładać tą gorszą wersję, że zmieni się na gorsze, że ludzie na starość pozostaną bez pieniędzy, bez środków do godnego życia. Nam ten scenariusz pewnie wydaje się mało realny, ale jednak może okazać się on prawdziwy.

Oczywiście nie życzymy tego nikomu i…

Oczywiście nie życzymy tego nikomu i absolutnie stawiamy na pozytywne myślenie, jednak jak to się mówi przezorny zawsze zabezpieczony. Gdyby jednak okazało się, że przyszłość emerytalna nie rysuje się zbyt różowo, warto mieć jakieś zabezpieczenie, i takim zabezpieczeniem może być wpłacanie pieniędzy na tak zwany trzeci filar.

Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej, bo im więcej uzbieramy sobie pieniędzy, tym większe dostaniemy wypłaty z danego funduszu. To samo dotyczy składek, im składki będą większe, tym i większe potem będą wypłaty emerytur. Wiele czynników związanych jest z taką wysokością wypłaty składki z trzeciego filara, ale przynajmniej te wypłaty są o wiele bardziej pewne, aniżeli te państwowe.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>