Strefa biznesu lokalnego

Dlaczego warto znać kurs walutowy?

Wakacje to okres zagranicznych wyjazdów. Najczęściej wyjeżdżamy do Francji czy Włoch, ale zdarza się, że odwiedzamy bardziej egzotyczne kraje. Poziom życia w tych krajach jest często bardzo zróżnicowany, za czym idą zróżnicowany. Aby odpowiednio przygotować wakacyjny budżet warto przejrzeć kurs walutowy, gdyż warto wiedzieć ile wydajemy.Nie znając kursów ktoś mógłby złapać się…

Nie znając kursów ktoś mógłby złapać się za głowę słysząc, że musi zapłacić 100 forintów, a ktoś inny roześmiać się, że za sok płaci dwa franki. Kurs walutowy warto znać również chociażby przy wymianie pieniędzy, ponieważ pozwoli nam to korzystniej wymienić złotówki na obcą walutę. Kolejnym powodem, dla którego warto znać kurs walutowy jest możliwość podwójnej wymiany. Czasami zdarza się, że kurs danej waluty jest związany sztywno z kursem innej, która znowu może być stosunkowo słaba wobec złotówki.

Dobrym przykładem jest Ukraina, której waluta jest związana z dolarem. Przy przeliczeniu średnich cen dolara i hrywny okazuje się, że przy wymianie kilkuset złotych przy podwójnej wymianie zostaje nam w kieszeni kilkanaście złotych, które możemy przeznaczyć np. na pamiątkę.

Wprawdzie nie jest to majątek, ale gdy kurs walutowy jest korzystny to przy wymianie większej ilości pieniędzy można zyskać stosunkowo dużo. Tak działają też niektórzy inwestorzy, którzy zarabiają właśnie na różnicach kursowych. Oczywiście żeby dużo zarobić trzeba mieć duży wkład, ale przecież nie to jest dla turysty ważne, a jedynie wiedza ile w Turcji kosztuje nasz ulubiony napój.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>