Strefa biznesu lokalnego

Jak wygląda dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

Brak konieczności opłacania obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego może sprawiać, iż niektóre osoby będą zainteresowane tym, co ma im do zaoferowania dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Brak możliwości na korzystanie z usług świadczonych na podstawie Narodowego Funduszu Zdrowia bardzo często rodzi taką konieczność.Galeria

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

Wśród osób, które mogą być zainteresowane wykupieniem takiego ubezpieczenia znajdują się choćby pracownicy, których wiąże umowa o dzieło. Nie przysługuje im normalnie ubezpieczenie zdrowotne, więc jednym z niewielu rozwiązań pozwalających na zapewnienie sobie świadczeń medycznych jest dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Przystąpienie do takiego ubezpieczenia jest dość proste, ponieważ jedynym zadaniem, jakie musimy podjąć jest wizyta w oddziale regionalnym Narodowego Funduszu Zdrowia.

Złożymy tam pisemny wniosek, a…

Złożymy tam pisemny wniosek, a jednocześnie będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Po przekazaniu wniosku nastąpi podpisanie umowy, która zostanie zawarta na czas nieokreślony.

Wówczas dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne zagwarantuje nam podobne korzyści, jakimi mogą pochwalić się osoby normalnie zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Brak ciągłości ubezpieczenia sprawia, iż NFZ może wymagać od osoby, która chce się ubezpieczyć dodatkowych opłat. Ich wysokość określona jest w odpowiednich przepisach.


Praca dla Ciebie

  1 komentarz

  1. Czesďľław

   Ja otworzyłem niedawno swoją działalność gospodarczą i musiałem wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Płacę składkę przelewem do NFZ co miesiąc.

  Odpowiedz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>