Strefa biznesu lokalnego

Jak sfinansować zakup auta na firmę?

Interesującą wielu przedsiębiorców kwestią jest sposób sfinansowania samochodu, który ma stać się własnością firmy. Nowy samochód w firmie może być źródłem oszczędności niezależnie od tego czy będziemy wykorzystywali go wyłącznie do celów służbowych lub znajdzie on także zastosowanie w kontekście celów prywatnych. Czasami interesującą formą finansowania, jeśli chodzi o auto na firmę potrafi być zarówno wybór oferty leasingowej, a także kredytu samochodowego bądź zrealizowania zakupu za gotówkę.


zakup samochodu na firmę

Foto: pixabay.com

Duże znaczenie ma między innymi wybór właściwego…

Duże znaczenie ma między innymi wybór właściwego modelu samochodu, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Najłatwiejsza metoda zakupu bardzo często kojarzona jest jako ta najkorzystniejsza, co niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wydając gotówkę na auto zmniejszymy kapitał obrotowy firmy, natomiast czas jego amortyzacji to aż 60 miesięcy w przypadku nowego samochodu. Auto na firmę może także zostać sfinansowane w inny sposób.

Zaciągnięcie kredytu, dzięki któremu dokonamy zakupu samochodu…

Zaciągnięcie kredytu, dzięki któremu dokonamy zakupu samochodu w rezultacie doprowadzić do zwiększenia kosztów firmy, co może pozwolić na płacenie niższych podatków. Auto na firmę to wybór, który powinien zostać odpowiednio przemyślany, bowiem stanowi bardzo poważną inwestycję. Czasami raty za auto można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a jednocześnie odliczyć pełen podatek VAT.


Praca dla Ciebie

  1 komentarz

  1. Profesorek

   Moim zdaniem finalizacja jest najgorsza. Wszystko przed i pomiędzy to jeszcze pół biedy. jednakże sam finał, to już znacznie gorsza kwestia uważam niestety

  Odpowiedz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>