Strefa biznesu lokalnego

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie dziecka?

Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby ubezpieczeniem objęte było także ich dziecko. Nie da się ukryć, iż zatrudniony rodzic ma w obowiązku zgłosić swoje dziecko, które zyska dzięki temu dostęp do świadczeń medycznych. Według przepisów nawet nowo narodzone dziecko powinno w ciągu siedmiu dni od momentu narodzin zostać zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego.W zdecydowanej większości wypadków ogranicza się to…

W zdecydowanej większości wypadków ogranicza się to do poinformowania płatnika składek, którym jest zakład pracy o takim fakcie. Prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej wymaga zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia, na co pozwala wypełnienie formularza ZUS ZCNA. Warto pamiętać, iż ubezpieczenie dziecka u jednego pracodawcy wygasa między innymi w momencie, gdy postanowiliśmy zmienić miejsce zatrudnienia. Wtedy znowu mamy obowiązek zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego, o czym nie możemy zapomnieć. Należy mieć także świadomość, iż do ubezpieczenia zdrowotnego dziecko może zgłosić nawet babcia bądź dziadek, ale tylko wtedy, gdy żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie dziecka powinno stanowić z punktu…

Ubezpieczenie dziecka powinno stanowić z punktu widzenia rodziców jedną z ważniejszych spraw, którą są oni zobowiązani sfinalizować po jego przyjściu na świat. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykupili swojemu dziecku także prywatną polisę gwarantującą dostęp do świadczeń medycznych.

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com


Praca dla Ciebie

    1 komentarz

    1. Wydaje mi się, że lepiej zapobiegać niż płakać jak coś się stanie. Dlatego warto już teraz zainteresować się polisami ubezpieczeniowymi dla naszej pociechy.

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>