Strefa biznesu lokalnego

Faktury prostsze niż kiedykolwiek

Masz już dosyć konieczności ciągłego ślęczenia przed komputerem tylko po to, aby móc wystawić kolejną fakturę. Cóż, w dwudziestym pierwszym wieku, dobie tak powszechnej komputeryzacji, konieczność postępowania z papierowymi fakturami wydaje się być strasznym anachronizmem. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Niedawne zmiany w polskim prawie przewidują, że faktura, aby była ważna, wcale nie potrzebuje podpisu wystawcy.Jednocześnie, ta sama ustawa stwierdza,…

Jednocześnie, ta sama ustawa stwierdza, że aby faktura bez podpisu rzeczywiście była obowiązująca w świetle prawa, musi stać się tak zwaną fakturą elektroniczną, którą można wystawić za pomocą specjalnego programu. Jak to działa. Ifaktura to stosunkowo świeża propozycja na polskim rynku.

Tego rodzaju dokument możemy stworzyć za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania, które pozwala na obsługę faktur od momentu ich powstania, aż po chwilę rozliczenia ich przez księgowość. W ramach jednego programu możemy nie tylko opracować całą treść faktury za pomocą kilku kliknięć, lecz również przesłać ją do kontrahenta. Tak, to nie pomyłka. Faktura elektroniczna to sposób na znaczne usprawnienie obiegu faktur w naszej firmie. Opisywane oprogramowanie to znaczna wygoda – za pomocą kilku przycisków, bez wstawania z fotela możemy przesłać świeżo napisaną fakturę do odbiorcy.

Obecnie, w świetle polskiego prawa, faktury bez podpisu stanowią wezwanie do zapłaty, a co za tym idzie, nie musimy się martwić o to, czy pieniądze za towar lub usługę trafią na nasze firmowe konto. Dodatkowo, oprogramowanie do faktur umożliwia sprawdzenie, czy kontrahent rzeczywiście otrzymał od nas takie pismo. Nie zapominajmy też, że przesłanie faktury drogą elektroniczną to sposób na oszczędność czasu i miejsca. Bez problemu możemy dać dostęp do systemu księgowym, dzięki czemu roczne rozliczenie nastąpi znacznie szybciej.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>