Strefa biznesu lokalnego

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne za granicą

Wyjeżdżasz za granicę i chcesz się ubezpieczyć. A może zamierzasz podjąć pracę za granicą i chcesz wiedzieć chociaż mniej więcej jak sprawa ta może wyglądać. Koniecznie musisz dowiedzieć się jak najwięcej w temacie, jakim jest indywidualne ubezpieczenie zdrowotne za granicą.


ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

Wiele zależy od kraju w jakim…

Wiele zależy od kraju w jakim ma się zamiar pracować – każdy kraj charakteryzuje się nieco innym prawem i zasadami. Mieszkając za granicą można liczyć nie tylko na indywidualne ubezpieczenie zdrowotne jeśli się pracuje, ale często również na bardzo korzystne dodatki. Czasami trzeba takie ubezpieczenie wykupić samodzielnie, a niekiedy dostaje się je wraz z umową o pracę. W Holandii na przykład istnieje Zorgtoeslag. To dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, który przyznawany jest ludziom nie wykazujących wysokich dochodów, a co za tym idzie nie będącym w stanie samodzielnie opłacić całości składki ubezpieczeniowej na poratowanie zdrowia. Jeśli w kierunku konkretnej osoby zapadnie decyzja o przyznaniu dodatku zdrowotnego, wtedy osoba taka nie jest zobligowana do płacenia całości składki samodzielnie, a pewną jej część finansuje państwo.

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

Wysokość dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego zależna jest…

ubezpieczenia majątkowe

Foto: pixabay.com

Wysokość dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego zależna jest od wysokości dochodów – im dochód jest niższy, w porównaniu do określonej ustawowo stawki zarobkowej, tym dodatek będzie wyższy. Aby otrzymać taki dodatek, należy wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w Urzędzie podatkowym( Belastingdienst ), w dziale odpowiedzialnym za sprawy dofinansowania. Inne zasady obowiązują osoby po ślubie, a inne osoby samotne.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>