Strefa biznesu lokalnego

Nowości na rynku pożyczek

Popyt na niewielkie pożyczki (link polskatimes.pl) krótkoterminowe wcale nie maleje. Wciąż jest wielu chętnych, którym potrzebne są pieniądze od zaraz.Dlatego na rynku finansowym pojawiają się…

Dlatego na rynku finansowym pojawiają się wciąż nowe oferty mające na celu skusić jak największą ilość klientów. Konkurencja jest spora, to trzeba przyznać. Oprócz banków udzielających różnego rodzaju kredytów i pożyczek na określony cel, na naszym rynku działa sporo pozabankowych instytucji finansowych, które specjalizują się w tak zwanych chwilówkach. Są to krótkoterminowe pożyczki na niewielkie kwoty,.

Zazwyczaj spłaca się je w okresie od dwóch tygodni do miesiąca, a suma jaką maksymalnie można pożyczyć oscyluje wokół dwóch tysięcy złotych. Takie rozwiązanie jest najbardziej korzystne dla osób potrzebujących pieniędzy od zaraz, a jednocześnie nie mogących spełnić wysokich kryteriów stawianych przez banki. Nieskazitelna historia w Bik i KRD to rzadkość, wśród osób, którym zdarzyło się zaciągać pożyczki i nie spłacać ich w terminie. Dlatego nowe oferty na rynku pożyczek pozabankowych często nie biorą pod uwagę danych z wywiadowni gospodarczych.

Parabanki i inne instytucje finansowe udzielające takich chwilówek mają własne sposoby na sprawdzenie wiarygodności klienta, a poza tym często sprzedają swoje produkty finansowe z dodatkowym ubezpieczeniem, co chroni je przed niewypłacalnością. Oczywiście takie ubezpieczenie nie pozostaje bez wpływu na koszty całej pożyczki i sprawia, że w efekcie klient płaci więcej. Jednak jest to koszt ponoszenia ryzyka, które inaczej nie opłacało by się pożyczkodawcy.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>