Strefa biznesu lokalnego

Fundusze do portfela inwestycyjnego

Osoby, które już podjęły decyzję o zakupie jednostek funduszu inwestycyjnego stają jeszcze przed wcale niemałym wyzwaniem. Spośród setek dostępnych na rynku produktów wybrać ten, który najbardziej będzie spełniał nasze oczekiwania to nie lada sztuka. Po pierwsze każdy potencjalny inwestor musi racjonalnie ocenić i poznać swój portfel inwestycyjny.


notowania funduszy inwestycyjnych

Foto: pixabay.com

W tym przede wszystkim najbardziej ocenić obiektywnie…

W tym przede wszystkim najbardziej ocenić obiektywnie swoją skłonność do ryzyka. Z pewnością taka subiektywna ocena pozwoli nam na wybór odpowiedniej strategii inwestycyjnej. I to wszystko z uwzględnieniem zarówno pozytywnych jaki negatywnych scenariuszy. Szczególnie takich, które są zakładane na poziomie ryzyka. Należy przy tym pamiętać, o takiej zależności, która głosi jasno, że nie ma zysku bez ryzyka. Zawsze przy określonym w pełni poziomie zysku, który chcielibyśmy osiągnąć nie wolno w żadnym wypadku kierować się tak zwanym gazetowym podejściem. Jest to po prostu podejmowanie decyzji inwestycyjnych ściśle w oparciu o jedną zaledwie stopę zwrotu. Jest to oczywiście pułapka, ponieważ przy okazji analizują ograniczony zakres danych i tak nie możemy precyzyjnie zdefiniować fazy cyklu gospodarczego.

notowania funduszy inwestycyjnych

Foto: pixabay.com

A przez to także wszystkich czynników, które…

A przez to także wszystkich czynników, które spowodowały lepszą albo gorszą stopę zwrotu z funduszu. Zawsze przed podjęciem decyzji powinno się brać pod uwagę minimum 4-letni okres do analizy. Badając już dane z mniej więcej 40 miesięcy, jesteśmy całkowicie w stanie dostrzec cykl koniunkturalny. Notowania funduszy inwestycyjnych to bardzo ważna kwestia. Zmieniają się one wielokrotnie.

notowania funduszy inwestycyjnych

Foto: pixabay.com


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>