Strefa biznesu lokalnego

Programy partnerskie

Żyjemy obecnie w dość korzystnych czasach, gdzie to nie klient musi zabiegać o usługę/produkt, lecz to producenci toczą między sobą zażarte boje, żeby tylko wyrwać jak najwięcej klientów dla siebie. Konkurencja jest dość spora i w dodatku zacięta, przez co klienci mają w czym wybierać i cenowo to też się przedstawia na korzyść. Producenci, przedsiębiorcy, bardzo często decydują się celem zwiększenia swojej sprzedaży na rozwiązanie w postaci programu partnerskiego.Klienci dostają kartę klienta i biorą udział…

Klienci dostają kartę klienta i biorą udział w różnych programach lojalnościowych. W zamian za regularne dokonywanie zakupów w danej sieci, korzystanie z usług, itp. regularnie, mają oni z tego tytułu różne profity. Zbierają np. punkty, które potem mogą być wymieniane na różne nagrody, lub nawet pieniądze. Najpopularniejszymi chyba przedstawicielami tego gatunku może być chociażby ClubCard z Tesco. Tam za każde wydane 2zł dostajemy na karcie 1 punkt. 100 punktów to równowartość 1zł.

Jeśli więc regularnie dokonujemy zakupów, to po niedługim czasie możemy sobie nieźle tych punktów nazbierać. Warunek jednakże to regularność. I na tym właśnie polega ewenement programów partnerskich. W ten sposób my przy okazji i tak codziennych zakupów, które i tak byśmy robili, zdobywamy sobie punkty, za które potem dostaniemy bony gotówkowe też na zakupy w Tesco. To rodzi swoiste nasze przywiązanie do sieci i motywację do dalszych zakupów.

Sieć ma więc więcej klientów,…

Sieć ma więc więcej klientów, ruch w biznesie, a przy okazji zbiera sobie informacje o naszych nawykach, tym co kupujemy, jak często itp., co im pomaga w planowaniu strategii pod klientów. Jest to więc bardzo sprytne zagranie, gdzie przysłowiowy wilk syty, a i owca jest cała. Opłaca się ta wzajemność obu tutaj stronom. Jeśli więc regularnie dokonujemy zakupów, to czemu by nie mieć z tego tytułu jakichś korzyści?.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>