Strefa biznesu lokalnego

Wady ubezpieczenia grupowego

Przystępując do ubezpieczenia grupowego, musimy mieć świadomość tego, że taka ochrona ma pewną wadę. Płacenie składek może okazać się dla naszej indywidualnej sytuacji niekorzystne. Po pierwsze, przystępując do ubezpieczenia grupowego, zwłaszcza do ubezpieczenia w swoim zakładzie pracy, nie masz żadnego wpływu na sumę ubezpieczenia.Jest ona odgórnie określona dla…

Jest ona odgórnie określona dla całej grupy. Dlatego jeśli ty akurat masz takie stanowisko pracy, które jest bardziej ryzykowne niż w przypadku innych pracowników, to nie możesz liczyć na specjalną ochronę. Dlatego czasami ubezpieczenia grupowe nie są korzystne. Księgowa może nie ryzykować nigdy skręceniem karku w firmie budowlanej na rusztowaniu, ale w razie wypadku lub śmierci może ona liczyć na taką samą ochronę jak pracownicy fizyczni wykonujący prace na wysokościach.

Należy mieć tego świadomość, bo być może niekiedy lepiej byłoby wykupić sobie ubezpieczenie na życie indywidualne, a nie ubezpieczenie grupowe. Pracownicy także nie mogą decydować o zakresie ubezpieczenia, bo ubezpieczenie grupowe musi być z góry określone i ujednolicone dla każdego członka. Ponadto, nie ma możliwości poszerzenia sobie zakresu na inne dodatkowe ryzyka, w zależności od tego, jakie jest stanowisko pracy.

To wszystko powoduje, że ubezpieczenie grupowe jest tanie, ale tak naprawdę nie dla każdego członka tego grupowego ubezpieczenia korzystne. Nie ma także możliwości uzgodnienia, od jakich chorób ubezpieczenie grupowe będzie opiewało dla poszczególnych członków, dlatego bez względu na wiek każdy jest chroniony na przykład przed zawałem serca, co jest nieporozumieniem.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>