Strefa biznesu lokalnego

Wydatki na prezenty i przygotowania do Świąt

Chyba w żadnym innym miesiącu nie wydajemy tak dużo jak w grudniu. Oprócz zwykłych kosztów związanych z utrzymaniem domu i rodziny pomyśleć musimy o budżecie na święta, z którym wiąże się zakup dodatkowego jedzenia, ozdób oraz prezentów. Proporcje wydatków na żywność, ozdoby i prezenty mogą różnie się kształtować na przestrzeni lat.Powiedzmy, że jeśli jednego roku zainwestowaliśmy w…

ile kosztują prezenty na święta

Foto: pixabay.com

Powiedzmy, że jeśli jednego roku zainwestowaliśmy w sztuczna choinkę i lampki, to w kolejnych nie będziemy już tak dużo wydawać na ozdoby. Wystarczy, gdy dokupimy kilka nowych bombek i świecidełek. Z wydatkami na żywność już tak się nie da zrobić i co roku trzeba będzie przeznaczać okraje sumki na przysmaki dla rodziny, Wydatki mogą jednak zmaleć, gdy na Święta spodziewać się będziemy mniejszej niż zwykle ilości gości, a zwiększyć się, gdy rodzina i krąg przyjaciół się powiększą.

ile kosztują prezenty na święta

Foto: pixabay.com

To, ile wydamy na prezenty także zależy od liczby osób, które bierzemy pod uwagę. Biorąc pod uwagę ile kosztują prezenty (link), w niektórych rodzinach ogranicza się ich liczbę tylko do dzieci, dorosłym dając w prezencie jakieś symboliczne przedmioty.

Innym rozwiązaniem jest wyznaczenie górnej granicy kwoty,…

Innym rozwiązaniem jest wyznaczenie górnej granicy kwoty, do której można się posunąć kupując podarunki świąteczne dla każdej z osób. Wynika to z prostej kalkulacji i założenia, żeby każdy wydał podobna kwotę. Innymi słowy, to co wyda na prezenty, żeby mu się zwróciło w podarunkach, jakie sam otrzyma. Niezależnie od sum wydawanych w sklepach pamiętajmy o zapewnieniu odpowiedniej atmosfery w kręgu przy choince i przy świątecznym stole.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>