Strefa biznesu lokalnego

Nasz 2 filar

Jak wiadomo 2 filar jest obowiązkowy. Dlatego też jeżeli tylko nadejdzie odpowiedni moment to koniecznie musimy wybrać jakiś otwarty fundusz emerytalny. Wszystko to dlatego, że stanowi on jeden z najważniejszych elementów wspomnianego filaru. Dlatego właśnie musimy koniczynie go posiadać.


Nie mniej jednak to od nas zależy, który fundusz emerytalny wybierzemy. Najważniejsze jednak jest to by wyboru tegoż dokonać w odpowiednim terminie. W przeciwnym wypadku, kiedy nie dotrzymamy ostatecznego termin, fundusz emerytalny zostanie nam narzucony. Nie mniej jednak jeżeli taki wybór nie będzie nam odpowiadał to konieczne będzie odczekanie określonego czasu. Dopiero po upływie sześciu miesięcy można będzie zmienić go na inny, oczywiście wszystko w ramach drugiego filaru.

Jeżeli nadejdzie już moment, w którym to…

Jeżeli nadejdzie już moment, w którym to musimy dokonać wyboru co do tego, który otwarty fundusz emerytalny będzie wchodzi w skład naszego drugiego filaru to najlepiej będzie dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jego warunkami i ofertami poszczególnych Powszechnych Towarzystw Emerytalnych. Tylko i wyłącznie dzięki temu będziemy mogli podjąć słuszną decyzję, która będzie dla nas jak najbardziej korzystna.

Nasz 2 filar – galeria

fundusz inwestycyjny

Foto: pixabay.com

fundusz inwestycyjny

Foto: pixabay.com

Nie mniej jednak należy pamiętać o tym, że termin ten jest nieprzekraczalny. Dlatego też warto już wcześniej rozpocząć poszukiwania najlepszego dla siebie funduszu emerytalnego. W chwili kiedy podejmiemy pierwsza pracę już będziemy wiedzieli, który wybrać i będzie możliwe przystąpienie do załatwiania wszystkich z tym związanych formalności.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>