Strefa biznesu lokalnego

Jak trafić do dobrego pte?

Pte, czyli polskie towarzystwa emerytalne dwoją się i troją, by jak największa ilość klientów zdecydowała się na współpracę właśnie z nimi. Klienci nie są w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ mnogość podmiotów powoduje, że trudno im się zdecydować na najbardziej, z ich punktu widzenia, zyskowne rozwiązanie.Można oczywiście udać się do doradcy…

Można oczywiście udać się do doradcy emerytalnego, jednak rzadko są oni całkowicie niezależni i są w stanie obiektywnie doradzić nam, z którym podmiotem warto jest zawrzeć umowę, a który lepiej omijać z daleka. Musimy więc samodzielnie podjąć tą ważną decyzję, jaką jest wybór ofe. Nie jesteśmy jednak na całkowicie przegranej pozycji, ponieważ dzisiaj dostępnych jest wiele pomocnych narzędzi, które są w stanie znacząco ułatwić nam wybór i spowodować, że trafimy do dobrego ofe.

Na pewno powinniśmy na bieżąco śledzić notowania ofe, ponieważ one dają jasny obraz kondycji finansowej konkretnego podmiotu emerytalnego. Tego typu wyniki ofe są publikowane i udostępniane wszystkim zainteresowanym, dlatego ich dogłębna analiza nie sprawi nam żadnego problemu. Warto zwracać uwagę na to, jak długo konkretne towarzystwo funkcjonuje na rynku, jak radzi sobie w sytuacjach kryzysowych oraz jak wygląda cała zaplecze obsługi klienta.

Te wszystkie elementy powinny mieć wpływ na nasz ostateczny wybór, ponieważ od tego, w sporej mierze, będzie zależeć wysokość naszych przyszłych świadczeń emerytalnych, warto więc dokładnie przyłożyć się do poszukiwania najlepszego dla nas otwartego funduszu emerytalnego.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>