Strefa biznesu lokalnego

Zrób dobry uczynek

Czy wiesz, że dobre uczynki poprawiają humor i działają pozytywnie na samopoczucie. Jest to udowodnione naukowo, pomagając na przykład, starszej staruszce przejść na pasach, w czasie ogromnego ruchu – robimy dobry uczynek, dzięki któremu poczujemy się lepiej. Jeśli więc ktoś ze znajomych, rodziny czy współpracowników zapyta was, kiedykolwiek, czy warto pomagać innym – odpowiedzcie bez zastanowienia, że tak.Zrób dobry uczynek – galeria

samochód rodzinny

Foto: pixabay.com

Bo, nad czym się tu zastanawiać. Chyba jedynie nad formą pomocy. Jedni zapisują się na wolontariuszy, inny wolą robić przelewy pieniężne na fundację a jeszcze inni przekazują jeden procent podatku. Możliwości jest sporo. Najważniejsze by czuć, że chce się pomagać i robić to z satysfakcji, a nie tylko dla pozorów, żeby pokazać się w towarzystwie w dobrym świetle.

Tak naprawdę, aby przelać jakiekolwiek pieniądze…

Tak naprawdę, aby przelać jakiekolwiek pieniądze na konto fundacji, czy przekazać jej swój jeden procent podatku, najpierw trzeba wybrać konkretną organizację. W Polsce jest ich całe mnóstwo. Oczywiście pierwsze skojarzenia to fundacja Polsat. Działa od wielu lat i naprawdę, co roku zbiera ogromnie pieniądze. Bez wątpienia tą fundację można śmiało nazwać największą w Polsce. Ale nie zapominajmy też o tych lokalnych organizacjach, które działają w imieniu chorych dzieci, ale nie tylko.

Wszak niektóre fundacje działają również w innym celu. Jedne robią wszystko na rzecz historii, zabytków i tradycji miast polskich. Inne natomiast zajmują się zwierzętami, jeszcze inne osobami starszymi. W rozliczeniu podatkowym, swój jeden procent możemy przekazać na dowolną fundację, wystarczy tylko znać jej numer KRS.


Praca dla Ciebie

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>